В първия мач от втората шестица Черно море успя да стигне до минимална победа с 1:0 срещу гостуващия Марек. Единствения гол реализира в 45-ата минута Марчин Бургхард.

Гостите от Дупница бяха дошли с намерението да нагазят в Черно море, но въпреки няколкото си опита стигна само до плажа.

Така Черно море събра 31 точки и е на осма позиция, докато Марек е предпоследен с 14 точки.

Мачът започна равностойно, но скоро домакините стигнаха до първите си възможности. В рамките на една минута – между 17-ата и 18-ата, вратарят на Марек Емил Михайлов успя да предотврати две чисти ситуации за гол, създадени от Черно море. Стражът успя да се справи с връхлитащите срещу себе си първо Бижев, а после и Кококонов.

От своя страна Рангел Абушев пробва да намери мрежата на Черно море, но ударът му във 22-ата минута изпрати топката встрани от вратата.

Черно море - Марек

източник: БГНЕС

Черно море привидно бе по-активният от двата съперника, но Марек стоеше почти равностойно на „Тича“ през първото полувреме.

В самия му край обаче „моряците“ стигнаха до гол. Първо Кавдански за малко не изпрати топката в собствената си врата, а след изпълнения корнер, избитата топка бе посрещната от Марчин Бургхард, който със страхотен шут вкара за 1:0.

Четири минути след подновяването на играта съдиите не зачетоха гол на Марек. След далечен удар Абушев беше в положение на засада, като посегна към топката или я докосна, а бе непосредствено пред вратаря.

Когато бе изтекъл половин час игра, Черно море на три пъти за малко да си вкара автогол. Първо вратарят Чанович се намеси неумело, последваха корнери и две ужасяващи намеси на Кулибали, който във втория случай намери напречната греда на собствената си врата. До гол обаче не се стигна.

Марек обаче продължи да атакува и в 71-ата минута юношата на Черно море в състава на Марек Тодор Колев сам срещу вратаря не успя да реализира от напълно чиста позиция.

В 83-ата минута пред Бакари се откриха нови две възможности пред вратата на Марек, но отново не успя да реализира, макар да пробва атрактивно от воле в първия случай.

Така Черно море стартира във втората шестица с минимален успех с 1:0, а Марек е все по-близо до изпадане със своите 14 точки и предпоследното място.

ЧЕРНО МОРЕ – МАРЕК 1:0

Голмайстор: 1:0 Марчин Бургхард 45+1

ЧЕРНО МОРЕ: Александър Чанович, Михаил Венков, Живко Атанасов, Мамуту Кулибали, Стенио, Тодор Паланков, Марчин Бургхард, Себастиян Ернандес, Иван Коконов /69-Матиа Курьор/, Вилиян Бижев /77-Георги Божилов/, Симеон Райков /46-Бакари/ /Резерви: Илия Николов, Бекир Расим, Матиа Курьор, Бакари, Живко Петков, Георги Божилов, Даниел Георгиев/ Старши треньор – Никола Спасов.

МАРЕК: Емил Михайлов, Борислав Николов, Емил Виячки, Мартин Кавдански, Димо Атанасов, Димитър Петков, Илиян Гаров, Мртин Димитров /84-Павел Петков/, Александър Манолов, Тодор Колев, Рангел Абушев /Веселин Цветковски, Златко Бонев, Павел Петков, Димитър Димитров, Георги Василев, Светослав Диков, Томислав Павлов/. Старши треньор – Тенчо Тенев.

Съдия: Ангел Ангелов