Пирин (Благоевград) победи втородивизионния Марек (Дупница) с 3:0 в приятелска среща, която се проведе на базата в село Рилци. Това бе трета контрола за отбора на Иво Тренчев и първа победа в подготвителния период. „Орлетата“ откриха резултата в 11-ата минута с гол на Христо Попадийн, който завърши многоходова комбинация, възползвайки се от подаване на Аймен Суда.

В 28-ата минута Асен Дончев засече в мрежата центриране на другото ново полълнение – Арно Люзайадио за 2:0.

Velizar Eremiev / LAP.bg
12 снимки

Четири минути по-късно Иван Тасев оформи крайния резултат, при който приключи първата част, а асистенцията бе на Аймен Суда. На полувремето и в 62-ата минута старши треньорът Тренчев направи промени, давайки възможност за изява на всички футболисти.

През втората част резултатът остана без промяна. В събота (3 февруари) от 14.00 часа на стадион „Христо Ботев“ е приятелската среща с Локомотив (София).

Съставът на Пирин: Кирев (45 - Димитров), Люзайадио (62 - Ристосков), Диане (46 - Бодуров), Бачев (62 - И.Костов), Йорданов (62 - Върбанов), Бенгюзов (46 - Аюб), Попадийн (46 - Тодоров), Суда (62 - М. Георгиев), Тасев (62 - Миленков), Дончев (46 - Полонски), Ст.Костов (46 - Комано).