Три гола на Венцислав Христов и един на Самир Аясс донесоха успеха с 4:0 на Берое срещу Марек в 8-я кръг на А група. Берое вече има 15 точки в актива си и изпревари на второто място във временното класиране с шампиона Лудогорец. Съставът на Марек пък остава със 7 точки в актива си след 8 изиграни двубоя.

Двата тима изиграха доста интересен мач, който премина с пълно превъзходство на Берое. Гостите от Марек могат да съжаляват, че не отбелязаха във вратата на домакините при шансовете, които се отвориха пред тях през второто полувреме.

Още в 16-ата минута футболистите на Берое имаха претенции за дузпа. Венци Христов получи в наказателното поле и стигна преди вратаря Михайлов, а топката рикошира в ръката на Емил Виячки, но реферът прецени, че няма дузпа.

Берое откри в 18-ата минута брез Венци Христов, който засече топката с глава и реализира за 1:0. Три минути по-късно пак Христов стреля към вратата на гостите с диагонален удар, но пропусна. Домакините имаха нова възможност да увеличат аванса си в 32-ата минута, когато след центриране в наказателното поле, топката стигна до Георги Костадинов, който стреля с глава и уцели напречната греда.

ВИЖТЕ ПЪРВИЯ ГОЛ НА БЕРОЕ

Вторият гол падна само минута по-късно, като Салим Керкар центрира в наказателното поле на Марек в 33-ата минута, където топката бе засечена от Самир Аясс, който реализира с глава за 2:0 за Берое.

ВИЖТЕ ВТОРИЯ ГОЛ НА БЕРОЕ

Така приключи първото полувреме, а само две минути след подновяването на играта във втората част Венци Христов реализира третия гол за Берое и втори в своя актив. Веселин Пенев центрира в наказателното поле и Христов засече с глава, след като триково прехвърли вратаря Михайлов в 47-ата минута.

ВИЖТЕ ТРЕТИЯ ГОЛ НА БЕРОЕ

Две минути по-късно Крум Бибишков имаше възможност да реализира за Марек след центриране на влезлия като резерва Кристиян Петков. Бибишков обаче прати топката встрани от десния стълб на вратата на Берое. Гостите имаха нов шанс да се разпишат в 63-ата минута, но три поредни изстрели на футболисти на Марек не сполучиха.

Старозагорци отвърнаха с нови опасни атаки, като в 66-ата минута Георги Костадинов не успя, а в 68-ата вратарят Михайлов излезе, но остана под топката и Венци Христов не успя да вкара в опразнената врата.

Христов обаче реализира третия си гол в 79-ата минута, когато засече добре топката, след центриране на Крис Гади и направи резултата 4:0 за Берое.

ВИЖТЕ ЧЕТВЪРТИЯ ГОЛ НА БЕРОЕ

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Иво Иванов /82' Костов/, Владимир Зафиров, Елиаш, Самир Аясс /65' Крис Гади/, Георги Костадинов, Игор Джоман, Салим Керкар, Жуниор Мапуку /68' Спировски/, Венцислав Христов

Марек: Емил Михайлов, Милен Лахчев, Денис Пидев, Емил Виячки, Николай Николов /51' Кристиян Петков/, Димитър Андонов, Димитър Илиев, Борислав Николов, Петър Тончев, Еньо Кръстовчев /52' Димитър Димитров/, Крум Бибишков /85' Ангел Русев/