Отборът на футболистите без професионални договори победи новака във Втора лига - Марек, с 2:1 в контрола, която се игра на стадиона в Брезник. Главният съдия Любослав Любомиров прекрати спаринга пет минути преди неговия край заради разправия между играчите на двата отбора. С контролата приключи и подготвителният лагер на свободните агенти в Югозападния град. Играчите без договори бяха водени от треньора Румен Стоянов, а подобен отбор се организира за 16-и пореден път от Асоциацията на българските футболисти.

Резултатът бе открит в 15-ата минута, когато футболист на Марек бе фаулиран в наказателното поле след един необмислен шпагат. Отсъдената дузпа бе реализирана от Радослав Михалков за 0:1. Четвърт час по-късно свободните агенти изравниха. Николай Хаджиниколов изведе с перфектен пас Йордан Тодоров. Той финтира вратаря на Марек и от малък ъгъл вкара за 1:1.

В 42-ата минута отборът на АБФ стигна до пълен обрат в резултата. Една отбита топка от отбраната на дупничани бе повторно центрирана в наказателното поле и Мартин Минчев засече с глава за 2:1. В 85-ата минута свободните агенти организираха контраатака, при която Йордан Тодоров преодоля защитник на Марек, след което беше грубо фаулиран. Това доведе до ескалиране на напрежението и спречкване между няколко футболисти и от двата отбора, а за да успокои страстите, съдията сложи край на двубоя.

"Доволен съм от това как премина подготовката. В мача също се представихме добре срещу силен съперник. През второто полувреме имахме ситуации, при които можехме да стигнем и до нови попадения, но ударите на Хаджиниколов, Йордан Тодоров и Давид Димитров минаха близо до целта. Тази година проектът го направихме с изключително млади момчета, без голям опит в мъжкия футбол. Но това е пътят – трябва да им се дава шанс", заяви Румен Стоянов, който проведе цялата подготовка на отбора на футболистите без професионални договори.

Отборът на АБФ: Божидар Петров, Асен Георгиев, Кристиан Миланов, Радослав Мутафов, Василис Милованович, Николай Хаджиниколов, Давид Димитров, Мартин Минчев, Миролюб Иванов, Йордан Тодоров, Крум Петров (Димитър Димитров, Теодор Дойнов, Владимир Иванов, Ваньо Николов, Иван Савов).

Марек: Пламен Младенов, Веселин Георгиев, Теодор Тодоров, Слави Наков, Радослав Михалков, Христиан Джаджаров, Валери Йорданов, Иван Тренчев, Димитър Владимиров, Добромир Панчаревски, Анжело Кючуков (Иван Кьосев, Любомир Костов)