Марек Дупница победи с 2:0 Черноморец Бургас като гост. Срещата между бургазлии и дупничани закри първия кръг от Втора лига.

И двата тима се завърнаха в професионалния футбол с този сблъсък, след като прекараха последните сезони в аматьорските лиги.

Точни за гостите бяха Христо Каймакански и Даниел Гогов през първата част.

В следващия кръг Марек приема Монтана, а Черноморец отново ще играе в Бургас срещу друг новак – Бдин Видин.

БТА
19 снимки

В първите минути липсваха опасности пред двете врати. След изминаването на четвърт час двата тима погледнаха по-смело и си размениха по един удар.

В 24-ата минута Чаворски излезе на стрелкова позиция при една бърза атака на "акулите", но ударът му бе блокиран на метри пред голлинията.

Три минути по-късно Марек нанесе своя удар. Любомиров изведе Каймакански сам срещу Димитър Тодоров и номер 44 от дупнишкия състав откри с отмерен завършващ удар - 0:1.

Минути след попадение Димитър Тодоров улови опасен удар на Любомир Костов.

Сетне Тодор Чаворски имаше претенции за нарушение в наказателното поле на дупничани.

В последните минути на първата част Даниел Гогов едва не вкара изключително красиво попадение във вратата на бургаския тим. Левичарят фалцира много добре свой удар от около 23-24 метра, но Тодоров отрази в напречната греда.

Добавеното време на първото полувреме донесе нови главоболия на Черноморец. Милен Иванов бе фаулиран на границата на наказателното поле, а от отсъдения пряк свободен удар Даниел Гогов направи 0:2 с удар във вратарския ъгъл.

С началото на втората част бургаският тим създаде първото си чисто положение - Тодор Чаворски центрира от фал, а Даниел Иванов засече с глава, но не намери вратата.

В средата на частта темпото се успокои и двата тима не поглеждаха сериозно към противниковите врати.

До края на срещата така и не се случи нещо опасно пред вратарите Тодоров и Костадинов.

LIVE / Черноморец - Марек 0:2

0:1 Каймакански 27`

0:2 Гогов 45+2`

Черноморец: 12 Димитър Тодоров, 2 Мариян Димитров, 5 Петър Генчев, 10 Венцислав Гюзелев, 30 Даниел Иванов, 7 Филип Ангелов, 22 Петър Патев, 17 Тодор Чаворски, 14 Константин Павлов, 33 Георги Господинов, 66 Стоян Мантаров

Треньор: Ангел Стойков

Марек: 21 Константин Костадинов, 32 Александър Башлиев, 3 Румен Сандев, 5 Боян Стойнев, 44 Христо Каймакански, 71 Димитър Илиев, 13 Веселин Любомиров, 77 Милен Иванов, 88 Даниел Гогов, 10 Николай Ганчев, 99 Любомир Костов

Треньор: Танчо Калпаков