Марек и Янтра завършиха наравно 1:1 в двубой от 16-ия кръг на Втора лига, игран в Дупница. Иван Василев откри резултата за габровци в 57-ата минута, а в самия край на срещата Даниел Гогов се разписа за домакините от дузпа.

През първото полувреме Марек пропусна от бялата точка и това им коства успеха в днешния мач. По този начин дупничани остават без победа във втори пореден двубой, след като в предишния кръг загубиха от Добруджа с 2:6.

За Янтра пък това е трета последователна среща без успех. Равенството е второ поредно в шампионата след това със Спортист Своге преди седмица. Отборът на Велислав Вуцов остава на 9-а позиция във временното класиране с актив от 22 точки, докато Марек е четвърти с 28 пункта.