Марек обърна Янтра с 2:1 като гост в среща от 33-ия кръг на Втора лига. По този начин дупничани си осигуриха минимум третото място в крайното класиране, което дава право на бараж за участие в елита.

Габровци поведоха още в третата минута чрез Даниел Младенов. Тимът от Дупница обаче изравни само 180 секунди с гол на Николай Ганчев. В средата на първото полувреме Марек стигна до пълен обрат след попадение на Димитър Илиев. В добавеното време на мача гостите  останаха с 10 души на терена.

В последния кръг Марек ще се надява да бие Струмска слава, а Септември да  загуби от Черноморец Балчик. Само при това положение отборът ще завърши втори и ще влезе в елита. При всеки друг сценарий тимът от Дупница ще играе бараж срещу завършилият на 14-о място в efbet Лига.