Миньор Перник и Марек Дупница завършиха 1:1 в мач от петия кръг на Втора лига.

Въпреки че домакините са водачи във временно класиране, дупничани бяха тези, които нанесоха първия удар в мача, когато Димитър Атанасов откри в 51-ата минута. Това принуди „чуковете“ да изнесат още напред играта, което отвори двубоя и предложи множество положения пред двете врати. В крайна сметка перничани изравниха в 84-ата минута чрез Методи Костов.

В 5-ата минута Милен Иванов обстрелва вратата от пряк свободен удар с левия крак, но право в стената.

8 минути по-късно Християн Казаков отправи изключително силен шут, но топката мина над напречната греда.

В 24-ата минута Илиев центрира от десния фланг, а Димитър Атанасов бе отлично позициониран за изстрел с глава, но той се озова в ръцете на Георгиев.

Емил Ценов получи възможност да изпълни пряк свободен удар в 40-ата минута, ала той профуча над очертанията.

В 48-ата минута Калоян Йосифов засече с глава подаване от дясното крило, но над вратата.

Гостите от Дупница се възползваха по най-добрия начин от едно от малкото си положения до момента и в 51-ата минута Филип Ангелов се освободи отдясно в наказателното поле, видя на далечната греда Димитър Атанасов, който необезпокояван от непосредствена близост намери близкия ъгъл на Георгиев за 0:1.

Едва 120 секунди след това Близнаков можеше да удвои аванса на Марек с далечен изстрел, но неуспешно.

Божидар Васев пробва късмета си от пряк свободен удар с левия крак в 60-ата минута, но изпълнението му бе крайно неточно и високо. Отново Валев се оказа на стрелкова позиция в 64-ата минута, когато завъртя фирмено топката към десния ъгъл на Младенов, но мерникът му изневери.

Миньор оцеля в 69-ата минута, когато Димитър Панталеев се озова сам срещу Георгиев, който обаче излезе напред и на два пъти не позволи на съперника си да отправи удар. Впоследствие Атанасов овладя и потърси целта, но неточно.

В 74-ата минута Християн Казаков принуди Пламен Младенов геройски да плонжира, за да спаси преднината на отбора си.

Димитър Атанасов се откубна от Aнтон Славчев в 77-ата минута, когато спринтира по левия фланг и стреля с десния крак, но Алекс Георгиев блокира. В 80-ата минута Ангелов залъга съперник и нанесе изстрел с левия крак фронтално срещу вратата, ала за пореден път Георгиев се оказа последна преграда.

В 84-ата минута Ивайло Димитров се измъкна от засадата, напредна по лявото крило, след което стигна до аутлинията, откъдето продължи пътя на топката към Методи Костов, който от 2 метра опъна по неспасяем начин мрежата за 1:1.

Яя Соу сякаш от нищото опита да изненада домакините в 90-ата минута след удар в левия ъгъл, но шутът му намери гредата.

Миньор Перник (4-2-3-1): 99. Алекс Георгиев, 4. Димитър Савов, 3. Антон Славчев, 23. Павлин Чиликов, 20. Андреас Васев, 5. Веселин Васев, 15. Емил Ценов, 19. Християн Казаков, 13. Добромир Бонев, 17. Иван Вълчанов, 9. Методи Костов

Резерви: 12. Даниел Леонтиев, 2. Виктор Райчев, 24. Георги Купенов, 30. Божидар Васев, 10. Ивайло Димитров, 7. Калоян Йосифов, 88. Анджело Кючуков

Старши треньор: Христо Янев

Марек Дупница (4-2-3-1): 12. Пламен Младенов, 16. Иван Каладжийски, 3. Тони Стоичков, 5. Антонио Арсов, 44. Христо Каймакански, 8. Кристиян Любенов, 88. Евгений Илиев, 14. Александър Близнаков, 77. Милен Иванов, 11. Димитър Владимиров, 17. Димитър Атанасов

Резерви: 21. Константин Костадинов, 6. Евгени Тунтев, 45. Румен Гьонов, 61. Филип Ангелов, 7. Симеон Димитров, 27. Соу Яя, 19. Димитър Панталеев

Старши треньор: Васил Павлов

Стадион: "Миньор", Перник

Главен арбитър: Георги Иванов, София