Отборът на Добруджа се върна на пътя на победите във Втора лига и то по много убедителен начин. В домакински мач от 15-ия кръг добруджанци съсипаха Марек Дупница с 6:2. Два гола за победителите отбеляза Преслав Йорданов, а по едно попадение добавиха Стефан Статев, Адриан Димитров, Шериф Осман и автогол на защитник на дупничани.

С победата Добруджа събира 25 точки и остава на 5-ото място. Пред тях е точно Марек с 27. Изненадващо Монтана падна у дома от Дунав Русе с 0:1. Единственото попадение беше дело на швейцарското крило Раел Лолала три минути след началото на второто полувреме. Съдията Геро Писков от София показа по един червен картон в двете посоки, както и 6 жълти. Монтанчани обаче остават 3-и в класирането с 28.

Три нулеви равенства бяха фиксирани, но с различна стойност за крайното класиране. Септември София не успя да пречупи Струмска слава като гост, а отчаяните за оцеляването си Спартак Плевен и Спортист (Своге) не успяха у дома съответно срещу Бдин Видин и Янтра Габрово.