Наставникът на Марек – Анатоли Нанков, остана много разочарован от поражението с 0:1 от Миньор Перник в дербито от Втора лига. Специалистът определи поражението на дупничани като „наивно”.

„Изключително наивно загубихме този мач. Сетихме се да играем след 46-ата минута. Първото го пропиляхме. Домакините ни вкараха с първото си положение. Бяхме по-добрия и можещия отбор. Честитим победата на съперника, но не можем да губим по този наивен начин”, сподели Нанков.

„Футболистите, които взехме са на добро ниво, но видяхме, че домакините бавиха играта и се затвориха през втората част. Успяха с тази тактика да неутрализират нашите флангови нападатели, сменихме схемата, но за съжаление по доста наивен начин загубихме.

Няма смисъл да говоря за съдийството. Имахме претенции за момента, в който вкараха гола, мисля, че имаше нарушение. Това беше единственият момент, в който реагирах”, каза още Анатоли Нанков.