Ботев Враца записа четвърта победа в петата контрола от лятната си подготовка. Врачани спечелиха с 2:0 изпадналия от елита Марек на терен край Банско, където са на подготвителен лагер. И двете попадения паднаха преди почивката и бяха реализирани от полузащитника Деян Борисов.

През втората част Валдемар Стоянов веднъж изпусна 100-процентово положение, а след негов удар и гредата спаси дупничани от трети гол.

В този мач не можаха да играят контузените Кристиян Пенчев и Георги Иванов.

Старши треньорът Атанас Джамбазки започна мача с: Веселин Цветковски, Раиф Мурадов, Георги Георгиев, Цветан Версанов, Дилян Димитров, Никола Мицански, Радослав Анев, Милен Василев, Деян Борисов, Ангел Русев и Валдемар Стоянов. След почивката в игра влязоха още: Георги Мечечиев, Георги Василев, Николай Велков и Камен Каменов.

Според предварителната програма, врачани играят следващата си контрола във вторник /28 юли/ срещу Пирин Гоце Делчев. До края на лагера в Банско е предвиден още един спаринг – за 30 юли, за който се търси противник.