Беласица Петрич победи с 2:1 Марек Дупница в среща от 6-ия кръг на Югозападната трета лига играна в село Коларово. Петричани спечелиха дербито между два отбора с история в българския футбол и нямат загуба от началото на сезона.

Двата отбора направиха слабо първо полувреме и всичко по-интересно в мача стана след почивката. Еньо Кръстовчев вкара уникален гол с удар от около 20 метра в 65-тата минута в сглобката на двете греди. Само пет минути по-късно  слез изпълнение  на ъглов удар Любомир Граминов с глава изравни резултата.

Шест минути реди края Асен Нешев от Марек получи втори жълт картон и остави своите с човек по малко на терена. Минута по-късно 17 годишният Запрю Динев центрира прострелно пред голлинията и отблизо Владимир Кабранов нямаше как да сбърка и донесе победата на Беласица.