Отборът на Септември Симитли победи с 3:1 Марек Дупница в отложена среща от Югозападната трета лига. Антон Гущеров вкара два гола за домакините в 35-та и 45 -та минута. След прострелно центриране на Креболиев в 71-та минута Росен Йорданов си вкара автогол и направи резултата класически. В даденото от съдията Петър Григоров продължение Илиян Чавдаров отблизо оформи и крайния резултат.

Домакините удариха и две греди чрез Гущеров от фаул и Стоянов и имаха предимство в целия двубой. Мачът можеше да бъде и по-различен, ако при 0:0 Еньо Кръстовчев от два метра бе вкарал гол с глава...

На новия стадион красавец в Симитли имаше и немалко хора от Дупница,които обаче странно останаха безмълвни през целия мач. Сред зрителите бяха и кметът на Симитли Апостол Апостолов, президентът на Марек Борис Паризов и емблематичните бивши футболисти на Пирин Бл Борис Николов и Николай Радлев-Киш. Последният от дълго време насам живее в Австрия.