Литекс сдаде третото място във временното класиране след 0:0 срещу Марек на стадион „Бончук“ в двубой от 21-ия кръг на А група. Така мач преди края на редовния сезон ловчанлии се озоваха с точка зад Берое. Равенството сложи край на серията от три поредни победи на „оранжевите“, които имат актив от 36 точки.

Първото полувреме беше доста безлично, като очевидно двата тима имаха трудности с привикването към доста тежкия терен. Единствената чиста възможност дойде в 3-ата минута, като се дължеше по-скоро на липсата на достатъчно сработка в двойката централни защитници на домакините Мартин Кавдански-Емил Виячки. Последният не се намеси убедително в опита си да изчисти с глава дълъг пас на Страхил Попов и топката стигна до намиращия се зад гърба му Бьорн Маарс. Таранът реши да играе технично и стреля премерено от въздуха, ала кълбото прелетя на сантиметри покрай дясната греда.

Другият що-годе сносен шанс за ловчанлии беше в 20-ата минута, когато Данило Асприля опита да порази целта от пряк свободен удар. От около 23-24 метра колумбиецът шутира над стената, а кълбото прелетя на повече от метър над целта.

Второто полувреме предложи малко повече динамика, като Литекс пак имаше ранна възможност за гол. Данило Асприля центрира от корнер отляво по атаката, а Маарс се освободи от опеката на Виячки, за да потърси безуспешно далечния ъгъл на вратата.

Пет минути по-късно уникален рейд на Асприля завърши с нов пропуск. Страхил Попов намери крилото с дълго подаване в наказателното поле, където съотборникът му елиминира противник с първото си докосване, прехвърли друг с второто и нанесе удар, който спря във външната страна на мрежата.

Чак след час игра домакините стигнаха до единствената си реална възможност. Илиян Гаров спечели ъглов удар, а Емил Виячки се пребори, за да засече центрирането пред вратарското поле. Бранителят стреля към долния ляв ъгъл, ала Винисиус Баривиейра реагира чудесно и изби с върха на пръстите.

Четвърт час преди края резервата в редиците на „оранжевите“ Александър Цветков беше на косъм да отбележи с далечен шут. Марек загуби кълбото пред наказателното си поле и халфът стреля без подготовка, а топката прелетя на сантиметри покрай дясната греда.

Финалните шансове за гостите дойдоха в добавеното време. Първо друга резерва – португалецът Пауло Регула си освободи място за шут от около 21 метра, който беше извън възможностите на вратаря, ала прелетя на косъм покрай десния стълб. Малко по-късно Кирил Десподов посрещна от движение зле избита от защитата на Марек топка, която насочи под гредата. Емил Михайлов обаче беше сигурен и боксира далеч от наказателното поле.

Спечелената точка съкрати временно изоставането на предпоследния Марек от 9-ия Славия и 10-ия Локомотив Пловдив, които имат по 20 пункта. Дупничани имат на сметката си 14 точки.