Марек съвсем закотви Хасково за дъното на таблицата, като го победи на чужд терен с 1:0. Единственият гол в опашкарското дерби падна още в 6-ата минута и бе дело на Еньо Кръстовчев.

Така Марек събра 12 точки, докато другият новак остана само с 4 на последната позиция.

Гостите от Дупница откриха резултата още в 6-ата минута. Тогава бе отсъден пряк свободен удар в тяхна полза отляво на наказателното поле. Центрираната топка бе засечена от снажния Еньо Кръстовчев с глава и Марек поведе рано-рано – 0:1.

Впоследствие домакините опитаха да наложат превес и в 28-ата минута Владислав Узунов обстрелва вратата на Марек от дистанция, но топката премина над вратата.

Най-опасното положение пред вратата на дупничани през първата част бе в 41-вата минута. Тогава Деян Лозев уцели напречната греда на вратата на Марек.

Към края на първата част се покачи и напрежението на терена, като Емил Ангелов от Хасково и Милен Лахчев от Марек се спречкаха и получиха жълти картони, а предупреждение бе показано и на Дончо Атанасов от Хасково.

На почивката двамата треньори не извършиха смени. Първото удобно положение се откри пред Хасково в 53-ата минута, когато Емил Ангелов опита да се възползва от едно разбъркване, но не успя да преодолее вратаря на Марек Емил Михайлов.

Две минути по-късно Димитър Петков от състава на гостите получи поредният жълт картон в мача.

В 61-вата минута Деян Лозев опита отново да стигне до изравняване на резултата, но ударът му с глава намери ръцете на вратаря Михайлов.

Поредният жълт картон в мача бе за Владислав Узунов от домакините. Наставникът на Хасково Емил Велев опита промяна на статуквото с две смени в 68-ата минута, последвани от още една, но принудителна, заради контузията на Атанас Кръстев.

В края се стигна и до напрежение и сблъсъците между играчите на двата отбора, довели до нови жълти картони, но не и до промяна на резултата – 1:0 за Марек.

ХАСКОВО - МАРЕК 0:1

ХАСКОВО: Николай Банков, Педро Еуженио, Николай Димитров, Иван Скерлев-кап., Атанас Кръстев /72-Димитър Алексиев/, Деян Лозев, Георги Коруджиев, Владислав Узунов /68-Джихат Кямил/, Дончо Атанасов /68-Атанас Чепилов/, Майкъл Тевия, Емил Ангелов /Боян Пейков, Костадин Ничев, Димитър Алексиев, Митко Плахов, Вълчан Чанев, Джихат Кямил, Атанас Чепилов/. Старши треньор Емил Велев

МАРЕК: Емил Михайлов, Борислав Николов /83-Ангел Йошев/, Емил Виячки, Милен Лахчев-кап., Мартин Димитров, Димитър Андонов, Димитър Петков, Димитър Илиев, Еньо Кръстовчев, Марио Близнаков /64-Димитър Димитров/, Крум Бибишков /83-Николай Николов/. /Пламен Младенов, Светослав Диков, Златко Бонев, Николай Николов, Димитър Димитров, Ангел Йошев, Росен Йорданов/. Старши треньор Тенчо Тенев.

Голмайстор: 0:1 Еньо Кръстовчев 6