Отборите на Марек и Локомотив Пловдив завършиха 0:0 в мач от 5-ия кръг на А група. Гостите могат да съжаляват повече за пропуснатата победа, тъй като Кики и Камбуров през второто полувреме пропуснаха да донесат успеха на "смърфовете".

В началните минути домакините заиграха със самочувствие, което беше продиктувано от успеха преди седмица във Варна срещу Черно море.

През първото полувреме домакините на няколко пъти имаха претенции за дузпа, но съдията Адриан Петров не отсъди такива.

В 15-ата минута Марио Близнаков овладя топката и падна в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа в полза на Марек. Десет минути по-късно Василев падна в наказателното поле, но съдията Петров отново не отсъди дузпа, което разгневи и наставника на Марек Антон Велков.

Към края на полувремето феновете на Локомотив Пловдив влязоха в лек сблъсък с полицаите. Феновете от Пловдив навлязоха в буферния сектор, но полицията се намеси и страстите се успокоиха. В края на полувремето Камбуров не успя да открие резултата.

През второто полувреме Локомотив имаше чисти положения да открие резултата и да спечели мача, но в 65-ата минута Кики не успя да насочи топката в мрежата, а в 76-ата минута от пряк свободен удар Камбуров не се разписа. Така в мъжки мач двата тима не се победиха, завършайки 0:0.

В класирането Марек вече има 7 точки и е на 7-ото място, а Локомотив Пловдив е на 8-ата позиция с 6 точки.