Левски постигна класическа победа – 3:0 срещу новака в А група Марек в контролна среща, която се игра на терена в Правец. Това е първи успех за „сините“, които имаха две равенства и една загуба в предишните три проверки. Борислав Стойчев реализира първия гол за Левски в мача, а другите две попадения отбеляза Валери Божинов. Това бяха първите два гола за 28-годишния нападател от началото на контролите на „сините“.

Двубоят започна отлично за Левски, който поведе още в 6-та минута, когато Пламен Крумов центрира в наказателното поле на Марек, където Борислав Стойчев вкара отблизо.

Две минути по-късно „сините“ удвоиха своята преднина. Валери Домовчийски открадна топката в половина на Марек, подаде към Валери Божинов, който излезе сам срещу Емил Михайлов, след което капитанът на Левски реализира в десния ъгъл за 2:0.

Марек имаше две възможности в края на първото полувреме, но ударите на Крум Бибишков и Димитър Петков не намериха очертанията на вратата на Стефано Кунчев.

В края на първото полувреме Валери Домовчийски удари с лакът Николай Николов при борбата за една висока топка. Николов след това удари шамар на Домовчийски и му посегна с глава. Съдията изгони с директни червени картони Николай Николов и Валери Домовчийски.

В началото на второто полувреме Левски имаше нова възможност да вкара. В 52-та минута Лъчезар Балтанов подаде към Бедоя, испанецът пусна на Божинов, който се забави и не успя да отправи опасен удар вътре в наказателното поле на Марек.

Четири минути по-късно играчите на Левски имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Божидар Краев. Реферът обаче не уважи апелът на „сините“. В 59-та минута Божидар Краев стреля от фау, от дъгата на наказателното поле на Марек, но изпрати топката в страни от вратата на Емил Михайлов.

Валери Божинов стреля от фаул в 65-та минута, но в страни от вратата на Марек.

Левски организира отлична комбинация в 74-та минута, когато след отлична комбинация между Бедоя и Божинов, нападателят бе изведен сам срещу вратаря на Марек Пламен Младенов, Валери Божинов стреля, но Пламен Младенов спаси.

Футболист на Марек игра с ръка в наказателното поле и съдията свири дузпа за Левски в 75-та минута. Валери Божинов реализира дузпата, след като изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Пламен Младениов.

Официалното представяне на Левски е в събота в мач срещу Хасково, който е от 19 часа на стадион „Георги Аспарухов“.

Съставът на Левски: 1. Стефано Кунчев, 71. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 35. Пламен Димов, 14. Веселин Минев, 77. Стефан Велев, 15. Роман Прохазка, 30. Лъчезар Балтанов, 12. Божидар Краев, 86. Валери Божинов – капитан, 17. Валери Домовчийски.
Резерви: 28. Радослав Димитров, 3. Аймен Белаид, 7. Антон Огнянов, 4. Мики Орачев, 21. Радослав Цонев, 22. Владислав Мисяк, 8. Мигел Бедоя

Съставът на Марек: 1. Емил Михайлов, 2. Мартин Димитров, 3. Емил Виячки, 14. Денис Пидев, 20. Николай Николов, 19. Димитър Андонов, 15. Петър Тончев, 10. Димитър Петков, 22. Кристиян Петков, 8. Арно Оноре, 11. Крум Бибишков.
Резерви: 12. Пламен Младенов, 5. Венцислав Бонев, 13. Борислав Николов, 9. Мамаду, 7. Денис Стоилов, 21. Димитър Димитров, 16. Марио Близнаков, 4. Стамен Казалов, 18. Златко Бонев, 6. Светослав Диков, 17. Анатоли Тодоров.