Елитният Марек победи втородивизионния Верея с 2:0 в контролна среща, играна на терена в село Вълково. Новопривлеченият от Калиакра (Каварна) бивш младежки национал Тодор Колев откри резултата в 26-ата минута след извеждащо подаване на Крум Бибишков, който сам реализира второто попадение в 50-ата минута и оформи успеха на дупничани в четвъртата проверка на тима от зимната подготовка.

"Очакваме още няколко нови попълнения през следващата седмица. Радвам се, че вратарят Емил Михайлов се завърна при нас. От понеделник очаквам и Мартин Кавдански да се присъедини към втория етап от зимната подготовка", коментира старши треньорът на дупничани Тенчо Тенев.

Футболистите на Марек бяха разпуснати в почивка до понеделник, когато ще подновят занимания при местни условия. /БТА